subject
Math, 23.10.2020 21:25 batopusong81

A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which are equivalent prices? Check all that apply.

ansver
Answers: 2

Another question on Math

question
Math, 28.10.2019 16:28
3. renea and alicia had 765 pesos in expenses and 375 pesos in income. determine their profit. justify yoursolution with chips as well as a number line.​
Answers: 1
question
Math, 14.11.2019 15:23
If in fraction 5/2 what it is in percent​
Answers: 2
question
Math, 14.11.2019 16:29
Maricar would like to make a record of a number of texts and voice calls she consumes in a day. every text she sends to another network deducts p1.00 from her load and p6.50 per minute of voice calls. she allots p20 of her allowance daily, for load. make a table and give the possible combinations for the no. of texts and voice calls she can make in a day if she sends at least 10 text messages a day.
Answers: 2
question
Math, 14.11.2019 17:28
If a1=5, an=29,d=4, find the value of n? ​
Answers: 2
You know the right answer?
A grocery store advertises that 15 cups of granola cost $6.75. Which are equivalent prices? Check al...
Questions
question
Araling Panlipunan, 28.09.2021 20:15
question
Araling Panlipunan, 28.09.2021 20:15
question
Art, 28.09.2021 20:15
question
Science, 28.09.2021 20:15
question
Science, 28.09.2021 20:15
question
English, 28.09.2021 20:15